• Kurumsal > Hakkımızda
Hakkımızda

Hakkımızda

GEMLİK PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Bilindiği gibi artan trafik yoğunluğuna paralel olarak meydana gelen acı kaza haberlerine her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Üstelik kazaların önemli bir kısmı okul ve iş yeri servis araçları gibi toplu taşıma araçlarının dâhil olduğu kazalardır. Yaşanan can ve mal kayıplarını önlemek adına alınan en önemli tedbirlerden biri de psikoteknik değerlendirme testleri olmaktadır. Psikoteknik değerlendirme testi, yelpazesi geniş olmakla birlikte ana olarak ‘ticari araç sürücüleri’, ‘yeni mevzuata göre iki yıllık stajyerlik döneminde 75 puana varan ehliyet sahipleri’ ve ‘alkollü araç kullanım sonrası ehliyetine el konulan sürücüler’ için uygulanan zorunlu testlerdir. Bu testlerle sürücülerin güvenli araç kullanmalarını sağlayan zihinsel ve psikomotor yetenekleri, tutum davranış, alışkanlık ve kişilik özellikleri saptanmaya çalışılır.

Bu doğrultuda biz Gemlik Psikoteknik Değerlendirme Merkezi olarak işimizi insan hayatı ile doğrudan ilişkili olduğu bilinciyle ciddiye alıyoruz. Ülkemizde henüz yeni yaygınlaşmakta olan bu alanda yetkin psikolog kadromuzla ve sektörün ihtiyaçlarına en uyun hizmeti sunacak organizasyonla çalışılmalarımızı sürdürmekteyiz.

Misyonumuz

Toplum ve sivil toplum örgütleri nezdinde bu sektörün daha tanınır bir konuma gelmesi için çalışmak, toplumun ortaya çıkan ihtiyaçlarına göre kendimizi yenilemek misyonumuzun temelini oluşturuyor.

Vizyonumuz

Sektörün öncülerinden biri haline gelip bu alandaki yeniliklerin merkezi olmayı başat vizyonumuz haline getirdik.

Kalitemiz

Misyon ve vizyonumuza odaklı bir yönetim sistemimizle ve yetkin ve bilinçli kadromuzla ayrıca bunlara uygun ekipmanlarımızla kendi kalite anlayışımızı oluşturmuş bulunuyoruz.

Resim Galeri